MALAWA K. RZESZOWA 672D, 36-007 KRASNE

ZADZWOŃ:

669 899 134

Decydując się na zakup wózka widłowego, warto rozważnie dobrać do niego opony. Dwie najczęstsze opcje opon obejmują opony pneumatyczne i opony superelastyczne, a ich wybór będzie zależał od zastosowania wózka widłowego. Większość wózków widłowych jest zaprojektowana do obsługi jednego lub drugiego typu opon, więc jeśli mamy wybrany konkretny model, możemy być zmuszeni do konkretnego wyboru.
Przedstawiamy kilka kluczowych różnic między nimi.

Opony pneumatyczne

Opony te są podobne do opon samochodowych i ciężarowych, ponieważ są wykonane z gumy i napompowane powietrzem. Te opony są ogólnie wybierane ze względu na ich wszechstronność, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby zachować dobrą przyczepność na nierównych powierzchniach. Są przystosowane do warunków wewnątrz i na zewnątrz, mokrych warunków, nierównego terenu i nieprzewidywalnego pokrycia terenu, zboczy i przeszkód, takich jak te, które można znaleźć na placach budowy..

Opony superelastyczne

Opony superelastyczne mają znacznie prostszą konstrukcję i są stosunkowo bezobsługowe. Inaczej nazywane pełnymi, ze względu na swoją budowę . W całości wykonane z mieszanek gumowych (brak w nich wolnej przestrzeni). Są łatwe w produkcji i utrzymaniu, ale w przeciwieństwie do pompowanych opon nie radzą sobie w trudnych lub nieprzewidywalnych warunkach. Zostały zaprojektowane z myślą o gładkich, łatwych w obsłudze powierzchniach, takich jak podłoga w magazynie wewnętrznym. Opony te mają jedną kluczową przewagę nad swoimi odpowiednikami; ponieważ nie chwytają zbyt mocno powierzchni, oferują mniejszy promień skrętu i dobrze funkcjonują w ciasnych przestrzeniach.

 

Przy wyborze opon, jak widać, warto wziąć pod uwagę teren i warunki, w których wózek podnośnikowy będzie używany. W K&K Serwis, kompleksowo pomożemy dobrać odpowiedni wózek a jeśli klient będzie zdecydowany na konkretny model, pomożemy dobrać najlepszy komplet opon.