MALAWA K. RZESZOWA 672D, 36-007 KRASNE

ZADZWOŃ:

669 899 134

Wózek widłowy - nowy czy używany?

Jasne, że kiedy mamy do dyspozycji odpowiednie środki pieniężne warto pokusić się o zakup wózka nowego, szczególnie, że za nowym sprzętem idzie przede wszystkim gwarancja i fakt, że nie mamy wątpliwości co do tego w jakich warunkach wózek widłowy wcześniej pracował.

Z zakupem używanego wózka widłowego jest mniej więcej tak jak z zakupem używanego samochodu – nie mamy pewności co do historii sprzętu. Mimo wszystko decyzja o wyborze używanego wózka widłowego nie musi oznaczać, że wybrany sprzęt będzie niższej jakości. Należy jedynie zminimalizować ryzyko.

Używane wózki widłowe zalety

Często nasi klienci uważają, że używane wózki widłowe są gorszej jakości i mogą posiadać ukryte wady. Jedni wierzą nam na słowo i dają się przekonać, innym proponujemy okres próbny, w trakcie którego testują w swoim przedsiębiorstwie wózek, który chcą zakupić. Ze swojej strony gwarantujemy, że wszystkie używane wózki widłowe możliwe do zakupu w KK Serwis przechodzą specjalistyczny przegląd techniczny, a niekiedy remont generalny. Wymieniamy wszystkie zużyte części, płyny hydrauliczne i smarujące, jeśli zachodzi potrzeba wymieniamy również ogumienie czy lakier. Na używane wózki widłowe zakupione u nas dajemy gwarancję.

Cena zakupu wózka widłowego

Koszt zakupu nowego wózka widłowego średniej klasy to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli decydujemy się na zakup z drugiej ręki, możemy w tej cenie kupić dwa wózki widłowe. Aby zminimalizować ryzyko należy pamiętać o tym aby zakupiony wózek był dobrej i renomowanej marki oraz sprawdzić, czy na terenie, na którym funkcjonuje firma istniał serwis, który będzie „opiekował” się nowym nabytkiem.

Używany wózek widłowy - czynności przy zakupie:

  • Przeprowadź kontrolę eksploatacyjną widlaka. Sprawdzić czy jego najważniejsze elementy działają prawidłowo
  • Sprawdź czy dane w dokumentach zgadzają się ze stanem faktycznym
  • Ustal liczbę motogodzin, które maszyna przepracowała
  • Ustal jakie części zostały wymienione
  • W wózkach akumulatorowych koniecznie skontroluj stan akumulatora.
  • Wykonaj kontrolę wideł. Sprawdzić czynie ma ewentualnych pęknięć na widłach i mocowaniach.

Używane wózki widłowe mogą być inwestycją na lata. Jeżeli sprzęt, który wybierzemy, spełnia nasze wymagania, dysponujemy pełną dokumentacją a jego stan nie budzi zastrzeżeń, możemy być pewni, że w dalszej eksploatacji będzie zachowywał się jak wózek nowy i nie będzie generował większych kosztów serwisowych.

Jeśli chcesz zapoznać się z naszą ofertą zapraszamy na stronę: używane wózki widłowe