Wózki widłowe – Rzeszów
Wózki widłowe inaczej nazywane wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia, najczęściej z przymocowanymi widłami lub innymi urządzeniami przeznaczonymi do manipulowania ładunkami, przystosowany do podnoszenia ładunku najczęściej spaletyzowanego choć nie jest to regułą. Wózek widłowy ma możliwość podnoszenia ładunków na wysokość umożliwiającą składowanie a także jego pobieranie.
Stosowane są przy organizacji transportu bliskiego. Wykorzystywane są w centrach logistycznych i magazynach przy rozładunkach, załadunkach. Sprawdź ofertę sprzedaży wózków widłowych w KK Serwis
Wózki widłowe zastosowanie
- Podnoszenie ładunku na określoną wysokość,
- Składowanie ładunku,
- Piętrowanie,
- Układanie w gniazdach,
- Podejmowanie z gniazd,
- Pobieranie ładunku ułożonego na pewnej wysokości.
Wózki widłowe – podział ze względu na napęd
- Wózki widłowe z napędem spalinowym niskoprężnym,
- Wózki widłowe z napędem spalinowym wysokoprężnym,
- Wózki widłowe z napędem elektrycznym,
- Wózki widłowe z napędem elektrycznym akumulatorowym,
- Wózki widłowe z napędem innym.
Wózek widłowy spalinowy
Poruszany za pomocą silnika spalinowego, zasilanego olejem napędowym, benzyną lub LPG. Emituje spaliny dlatego też nie zaleca się stosowania go w zamkniętych przestrzeniach. W przypadku konieczności używania w zamkniętych pomieszczeniach koniecznym jest zastosowanie odpowiedniego filtra ograniczającego wytwarzanie spalin.
Wózek widłowy elektryczny
Zwany również akumulatorowym przeznaczony jest zamkniętych przestrzeni. Ze względu na to że spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa można go używać z zamkniętych przestrzeniach.
W K&K serwis serwisujemy wózki widłowe niezależnie od rodzaju napędu Jeśli masz wózek z napędem elektrycznym oferujemy również regenerację baterii.
Wózki widłowe – podział ze względu na funkcje
Bocznego załadunku inaczej boczne ze względu na swoją budowę świetnie sprawdzają się do przewożenia niewygodnych, najczęściej długich ładunków
Terenowe – pojazdy do zadań specjalnych, ich konstrukcja pozwala na ich pełnowartościowe wykorzystanie na budowach, lasach, czyli wszędzie tam, gdzie trzeba przebyć wyboistą drogę.
Podnośnikowe zwane teleskopowymi – żurawie wśród wózków. Cechuje je ponadstandardowy zasięg w górę i w przód. Bez problemów przenoszą materiały, które inny wózek musiałby „brać” na kilka razy
Systemowe – niezbędne narzędzie pracy wszędzie tam gdzie liczy się precyzja, zwrotność i niewielkie rozmiary. Świetnie sprawdzają się w magazynach wysokiego składowania, w korytarzach tylko nieznacznie szerszych niż sam wózek.
Skrętne – przeznaczone tam gdzie mamy do czynienia z labiryntem krętych korytarzy. Choć przypominają widlak wysokiego składowania, to ich maszt się nie wysuwa, ale obraca. Co pozwala łatwiej umieścić ładunek w miejscu docelowym.
Wysokiego składowania mogą realizować zadania na maksymalnej wysokości dochodzącej do kilkunastu metrów. Cechują się wzmocnioną konstrukcją masztu, która gwarantuje niskie spadki udźwigu oraz długoterminową trwałość.
Wielokierunkowe – tutaj operator kieruje czterema kołami. Niezależnie skrętne cztery koła powoduję że widlak sprawdzi się w najbardziej krętych oraz wąskich korytarzach. Niewątpliwą zaletą wózków wielokierunkowych jest to, że mają wysuwany masz i mogą pracować tak jak funkcjonują suwnice.
Kontenerowe – między innym ze względu na wysoką ładowność znajdują zastosowanie w portach przeładunkowych oraz stoczniach. Ich zadaniem jest przenoszenie kontenerów.
Anty wybuchowe – są specjalnie wyposażone i zabezpieczone przed możliwością wybuchu. Wykorzystywane do załadunku, rozładunku i transportu substancji zagrożonych wybuchem.
Podwieszane – jedyne widywane na autostradach – podczepiane są najczęściej do tyłu ciężarówki co pozwala na transportowanie ich razem z ładunkiem.
Niezależnie od tego jakiego rodzaju pojazdy będą Ci potrzebne skontaktuj się z nami, znajdziemy najlepsze rozwiązanie.
Pamiętaj, że wózki jezdniowe podlegają obowiązkowym przeglądom UDT